Азіатський гандикап (азіатська фора)

Що ж таке азіатський гандикап? У даній статті мова піде про азіатському гандикапі, якої є однією з різновидів ставок з форою. Азіатський гандикап або четвертна фора — часто зустрічаються поняття в світі беттінга. Найчастіше даний вид ставок використовується в футболі. Він дуже схожий на ставки з форою, але має свої тонкощі, на які ми і хотіли б звернути Вашу увагу.

Для ставок на азіатський гандикап вірно все той же, що і для ставок з форою. Тільки Ви повинні врахувати, що азіатський гандикап об’єднує в собі дві ставки з м’якою і жорсткою форою, причому вартість кожної з них становить половину суми від поставлених Вами грошей. На перший погляд цей вид ставок може здатися складним, але насправді все просто. Ви переконаєтеся в цьому після того, як ми розглянемо конкретні приклади.

Не дарма азіатський гандикап називаю ще четвертний форою. Таку назву він отримав завдяки тому, що виражається четверні значеннями: 0.25 (¼), 0.75 (¾) і, відповідно, 1.25; 1.75; 2.25; 2.75 і т.д. Лінія з азіатським гандикапом буде виглядати так: Ф1 (-2.25) і Ф2 (+2.25), де негативний гандикап — ставка на фаворита, а позитивний — на аутсайдера. Ось яку лінію з азіатським гандикапом (червоний маркер) пропонує букмекерська контора Sbobet:
Азіатська фора
Тепер давайте розберемося, що собою являє ставка на азіатський гандикап. Отже, що ми маємо, якщо ставимо 40 $ на Ф1 (-2.25). Фактично, ми ставимо дві ставки по 20 $ на Ф1 (-2) і Ф1 (-2.5), тобто на дві найближчі фори — одну цілу і одну дробову, кратну 0.5, з тим же знаком, в даному випадку з мінусом. У деяких букмекерів азіатський гандикап записують як дві фори через «/» або через дефіс. БК 188Bet записує так «/»:

Ця запис (синій маркер) еквівалентна Ф1 (-2.25) і Ф2 (+2.25).

А ось в БК 12Bet лінія з азіатським гандикапом взагалі має дуже цікаву форму запису:
Зеленим маркером позначена лінія з азіатським гандикапом. Хотілося б звернути Вашу увагу, що там, де вказано значення гандикапу, в даному випадку 2-2.5 з коефіцієнтом 1.870 — це буде ставка на негативний гандикап «-2.25», а там, де значення гандикапу не вказується — ставка на позитивний гандикап «+ 2.25 »з коефіцієнтом 2.080. У такій формі запису значення гандикапу не завжди розташовується у верхньому рядку осередки, а може вказуватися і в нижній сходинці, якщо команда-фаворит грає на виїзді. Але це все одно буде негативний гандикап, а пусте місце буде мати на увазі позитивний гандикап.

Розрахунок ставок з азіатським гандикапом є розрахунок двох ставок з м’якою і жорсткою форою. У статті Ставка з форою нами вже було розглянуто, як розраховуються ставки з м’якою (цілої) і жорсткої (дробової) форою. Але давайте все ж розглянемо розрахунок ставки з азіатським гандикапом на певному прикладі, щоб зрозуміти які будуть відмінності.

БК 12Bet, футбольний матч Чемпіонату Іспанії: Real Madrid — RCD Mallorca, лінія з азіатським гандикапом 2.75 (жовтий маркер). Отже, що ж нам пропонує даний букмекер? Він пропонує: Ф1 (-2.75) і Ф2 (+2.75). Розберемося з Ф1 (-2.75), коефіцієнт 2.360. Нехай розмір Вашої ставки 30 $, розкладаємо її на дві фори.

Отримуємо: Ф1 (-2.75) = Ф1 (-2.5) і Ф1 (-3).

Перший варіант. Ви виграєте в разі, якщо Real Madrid переможе з розривом в 4 і більше голів. Наприклад, рахунок 6: 2. Так як фора негативна, то із забитих голів віднімаємо значення фори, тобто 6-2.5 = 3.5 і 6-3 = 3. Отримуємо рахунок матчу з урахуванням фор 3.5: 2 і 3: 2, з якого видно, що Real виграв, а разом з ним і Ваша ставка.

Другий варіант. Real виграв в матчі з розривом в 3 голи. Рахунок 5: 2. Нагадаю, ви поставили на азіатський гандикап 30 $. Вважаємо: 5-2.5 = 2.5, отримуємо рахунок матчу 2.5: 2. Половину ставки 15 $ Вам букмекерська контора розрахує із запропонованим коефіцієнтом 2.360. А другу половину ставки вам повернуть розраховану з коефіцієнтом 1, так як з урахуванням фори «-3» ми отримуємо нічийний рахунок 2: 2.

Третій варіант. Найсумніший — Ваша ставка повністю програє при перемозі Real з різницею в 2 і менше голів, програші даної команди або нічиї.

Хотілося б звернути Вашу увагу, що якщо в даному матчі Ви робите ставку на Ф1 (-2.25) (зелений маркер), то Вас чекатимуть дещо інші варіанти виграшу і програшу ставки на азіатський гандикап. Що мається на увазі?

Розкладаємо: Ф1 (-2.25) = Ф1 (-2) і Ф1 (-2.5).

Отримуємо виграш з коефіцієнтом 1.870 в разі, коли Real Madrid заб’є на 3 голи більше, ніж RCD Mallorca.

При перемозі першої команди з різницею в два голи Ви отримуєте повернення половини ставки (Ставку Ф1 (-2) розрахують з коефіцієнтом 1), а половину ставки програєте (тобто ставку Ф1 (-2.5)). Відповідно, при такому результаті даної події з поставлених 30 $ Вам повернуть 15 $.

І, природно, Ви програєте всю ставку на Ф1 (-2.25) при перемозі Real Madrid з різницею в 1 гол, при нічийному результаті матчу (без урахування фори) і програші першої команди.

Позитивний гандикап розраховується за таким же принципом.

УВАГА! Азіатська фора (азіатський гандикап) в Live ставках часто дається до поточному рахунку матчу.

Який ми можемо зробити висновок? Азіатський гандикап притаманні всі ті ж особливості, що і ставками з форою. Відмінність тільки в тому, яким буде Ваш виграш чи програш при тому чи іншому результаті матчу, так як сума Вашої ставки буде поділена букмекерською конторою навпіл на дві ставки з м’якою і жорсткою форою. Підхід до таких ставок повинен бути таким же ретельним, як і до ставок з форою.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *