Що так фора в ставках на спорт

У цій статті ми поговоримо про те, що таке фора в ставках.

Ставка з форою (в англомовних ресурсах — spread) робиться з початковим перевагою, або відставанням однієї зі сторін в спортивному змаганні. Фори виражаються в додаванні або віднімання: голів, очок, секунд, сетів, і т.д. Це робиться букмекерською конторою з метою оптимізувати розпис події. Наприклад, якщо результат події очевидний і Всі знають що команда №1 з імовірністю 95% виграє змагання, то на другу команду просто-напросто ніхто ставити не буде. Ось для цього і придумали фори, щоб посилити умови виграшу сильної команди і дати перевагу в змаганні для слабкої команди. Таким чином, букмекери вирівнюють умови виграшу для обох команд, для залучення більшої кількості гравців на цю подію.

Простіше кажучи, варіант ставки полягає в зміні початкових умов змагання, при яких однією зі сторін важче домогтися перемоги, або навпаки.

Нижче розглянемо так званий європейський гандикап.

Фори вважаються досить просто, для прикладу розглянемо баскетбольний матч ліги НБА Мемфіс Гріззліс проти Сан-Антоніо Сперс.
фора в ставках
(Ф1) +6 — тут ми бачимо, що на Мемфіс Гріззліс ми можемо зробити ставку з Ф (+6) і коефіцієнтом 1,82. Це означає, що до рахунку в кінці гри для цієї команди ми додаємо 6 очок. Наприклад Мемфіс Гріззліс проти Сан-Антоніо Сперс зіграли з рахунком 89-93, так як фора на першу команду була +6 очок, ми їх додаємо до кінцевого рахунку, виходить 89 + 6 = 95. У підсумку ми отримали результат 95-93, Мемфіс Гріззліс виграли у Сан-Антоніо Сперс з форою в +6 очок.

(Ф2) -6 — тут ми бачимо, що на Сан-Антоніо Сперс можна поставити -6 і коефіцієнтом 1,476.

Це означає, що з рахунку в кінці гри у цієї команди ми забираємо 6 очок. Наприклад, команди зіграли з тим же рахунком 89-93, так як фора на Сан-Антоніо Сперс була -6 очок, ми їх забираємо з кінцевого рахунку, виходить 93-6 = 87. В кінцевому підсумку ми отримали результат 89-87, Сан-Антоніо Сперс програв Мемфіс Гріззліс з форою в -6 очок.

Повернення фори — якщо при ставці вийшла нічия, наприклад в матчі Мемфіс Гріззліс набрав 90 очок, а Сан-Антоніо Сперс 96, то при (Ф1) +6, у нас буде результат «96-96» і ми отримаємо повернення нашої ставки. Це буде тому, що ми ставили на умова перемоги першої команди +6 очок, так як ми не програли і не виграли, букмекер дасть повернення ставки.

 (Ф) 0 — фора 0 в ставках — це та ж сама фора що і фори +/-. Тільки в цьому випадку, ми додаємо команді «0 очок» до кінцевого результату змагання. Виходить, що ми просто ставимо на перемогу однієї з команд. Тільки незабутній, що при нічиїй буде повернення ставки 🙂

(+/- 0,5) — даний тип округлення гандикапу використовується для виключення можливості виникнення події «Нічия». Даний тип азіатської фори може виглядати по різному: (Ф + 1,5), (Ф-2,5), (Ф +0,5) і т. Д.

Вважається також як і звичайна фора, тільки за рахунок округлення (+0,5), результату «нічия» в такому подію не буде. Для прикладу розглянемо хокейний матч ліги НХЛ «Піттсбург Пінгвінз проти Оттава Сенаторз»


Припустимо, що матч закінчився з рахунком «2-3». Ми ставили на перемогу «Піттсбург Пінгвінс» з Ф (+1,5). В цьому випадку букмекер зарахує нам перемогу, так як ставка з Ф (+1,5) підсумковий рахунок у «Піттсбург Пінгвінз» буде 3,5, що на 0,5 очок більше ніж у «Оттава Сенаторз». Таким чином, за рахунок округлення фори до «+0,5» букмекери виключають можливість виникнення результату «нічия».

Увага! У деяких букмекерів фора 0 в ставках позначається у вигляді латинських букв «pk». Тобто pk означає нульову фору.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *