Фінансова стратегія беттінга по Келлі

Як правило, перші кроки недосвідченого гравця дуже швидко ведуть повного і швидкому програшу всього банку. Чим більше ставок вдасться зробити на перших парах, тим більше досвіду отримає новачок, тим більше схем і стратегій встигне «обкатати». І хоча значення досвіду в ставках на спорт сильно перебільшена (в першу чергу шахраями, що обіцяють розкрутити рахунок / повідомити результат договірного матчу і т.д.), перетворювати свій перший млинець в кого бажанням ніхто не горить.

Фінансова стратегія є наріжним каменем спортивних ставок. При відсутності вибудуваної системи розпорядження фінансами, плавання в світі гемблінга приречене закінчитися на рифах банкрутства. Допомогти грамотно розпорядитися фінансами і позбавити від швидкісного зливу, покликані фінансові стратегії. Однією з найпопулярніших формул подібного штибу є критерій Келлі.

Дана формула була розроблена в 1956 році американським математиком Джоном Келлі. Вона широко застосовується не тільки на ставках на спорт, а також на в блек джек і на біржі акцій. На просторах мережі розміщено досить велика кількість робіт і досліджень, присвячених застосуванню критерію Келлі в ставках на спорт. Бажаючим «прокачати» свої аналітичні та математичні здібності настійно рекомендується з ними ознайомитися.

Можна сказати, що стратегія, заснована на критерії Келлі, є класичною. На відміну від агресивних тактик, на кшталт «Мартингейл» і «Датська система», спрямованих на швидке отримання прибутку, і є абсолютно неспроможними при грі на тривалої тимчасової дистанції, тактика Келлі збалансована і логічна. Часто цією формулою необачно нехтують новачки, вважаючи її надто складною і сумнівною (на ділі ж просто не бажають обтяжувати себе зайвими розрахунками).

Навіщо потрібен критерій Келлі

стратегія келли в ставкахОсновной метою стратегії, заснованої на критерії Келлі, є обчислення завищених коефіцієнтів букмекера і визначення оптимальної суми ставки.

У вас виникло логічне питання, що ж таке завищений коефіцієнт і чому він має місце бути. Хіба букмекер може помилятися в своїх розрахунках? Справа в тому, що виставляючи коефіцієнт, букмекер закладає в нього не тільки чисті ймовірності, вирахувані аналітичним відділом, а й поведінка гравців на ринку ставок. Ви напевно помічали, як змінюються коефіцієнти перед матчем, при тому, що ніяких подій, здатних безпосередньо вплинути на результат матчу (різка зміна погодних умов, травма лідера, заявка резервного складу замість основного), не відбувалося.

Після того, як коефіцієнти опубліковані (наприклад, Miami Heat 1,9 x 1,9 SA Spurs), гравці починають робити свої ставки в букмекерській конторі. При цьому може виникнути значна перевага в грошовій масі, поставленої на одну з команд. Букмекерові в даному випадку необхідно вирівняти баланс, щоб виключити ризик залишитися в мінусі самому. Таким чином, якщо переважна більшість віддала перевагу Miami Heat, то перед матчем коефіцієнти можуть виглядати так: Miami Heat 1,7 x 2,1 SA Spurs.

Також у вас можете бути своя думка, тлічное від букмекера, з приводу ймовірності результату майбутнього події. Чи варто ставити на свою правоту гроші? Відповідь дасть розрахунок по Келлі.

Практичне застосування критерію Келлі

розрахунок формулиПравільний розрахунок формули по Келлі дозволяє визначити розмір ставки у відсотках на основі вашої експертної оцінки ймовірності результату.

Перейдемо безпосередньо до практики. Розраховується ставка по Келлі наступною формулою:

C = (K * V-1) / (K-1)

  • C — коефіцієнт, що визначає величину ставки
  • K — букмекерська версія коефіцієнта
  • V — ваш коефіцієнт, на основі власних розрахунків і очікувань.

Дана формула може бути застосована не тільки для футбольних, хокейних, баскетбольних матчів, а й для будь-яких подій взагалі.

Для прикладу, візьмемо лосанджелесское баскетбольне дербі, матч Clippers -Lakers.

Розмір вашого банку 5000 рублів.
Букмекер оцінює ймовірність перемоги Lakers 3 (один до трьох, або приблизно 33%).
Ваша оцінка ймовірності: 0,4 (ви вважаєте, що Lakers виграє з 40% ймовірністю)

C = (3 * 0,4-1) / (3-1) = 0,1

5000 * 0,1 = 500

У підсумку: ваша оптимальна ставка по Келлі дорівнює 500 рублів.

математика в ставкахКрітерій Келлі є такою стратегією ставок на спорт, яка може бути реально може бути застосована на практиці без підвищення ризику розставання з ігровим банком (або, як часто говорять каппери — «зливу»). Критерій Келлі рекомендується до використання всім гравцям на спортивних ставках.

Особливості застосування методу Келлі:

якщо у вас маленький банк, то може виникнути ситуація коли розрахована ставка по Келлі виявиться менше мінімально допустимої букмекерів.
більшість новачків лякає той факт, що їм потрібно самостійна правильна оцінка ймовірного результату, проте розраховувати самому зовсім не обов’язково — для цього можна скористатися даними нейронних мереж, які розраховують імовірність результатів за багатьма параметрами (на просторах інтернету існує кілька популярних безкоштовних сайтів, що надають подібні дані, наприклад vitibet).
розрахунок за цією формулою з подальшою ставкою також має сенс для тих матчів, ймовірності на яких були змінені букмекерів під впливом «громадської думки».

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *